SON DAKİKA

Yenimahalle Gazetesi – Yenimahallede Haberin Adı
Nermin Aydınlı
Nermin Aydınlı

FARKINDA OLAMADIK!

FARKINDA OLAMADIK!
Bu haber 20 Mayıs 2020 - 23:31 'de eklendi ve 315 okunma kez görüntülendi.

Bu keşmekeşliğin içinde hayatımızdan nelerin gittiğinin farkına, hepimizde küresel tehdit haline gelen ve üretimden, tüketime her alanda etkisi altına alan Korona virüsü nedeniyle zorunlu izolosyon nedeniyle evlerimizden çıkamadığımızda vardık muhtemelen!

Hayatın akışına kaptırdığımızdan yaşanmayan yıllarımız için belki de kendimizi suçladık!

Kimimiz hiç ölmeyecek gibi makam mevki, kimimiz lüks bir hayat, kimimiz de bir lokma ekmek peşinde neyin daha önemli, neyin önemsiz olduğunu düşünmedik bile!

Unuttuğumuz arkadaşlığı, dostluğu, insanlığı ve sevgiyi yüreğimizde hissettik!

Doğayı, tabiatı ne kadar hor kullandığımızı gördük ve onların yaşam alanlarını insafsızca yok ettiğimizin işareti değil mi bütün dünya’yı kasıp kavuran bu illet!

Siyaset üstü toplumda ortak dil olan paylaşımın, sevginin iç huzurun önemli olduğunu gördük!

Bu adaletsiz dünya’nın bize sunduğu ihtişamda boğulurken ‘koskoca yılların geçip gittiğini’ evde kaldığımız günlerde anladık! (Ya da şahsım adına anladım)

Kendi hayatımız için, ailemiz ve topluma karşı sorumluluklarımızın da farkına vardık,

Yaşam haklarının ellerinden alınmasını teğet geçtiğimiz ve önemli olan yaşamda adil ve eşitlikçi düzende demokratik haklarımızın başında özgürlüğün çok önemli olduğunu bir kez daha 7’den 70’şe öğrendik!

Sosyal devlet anlayışının vatandaşını yaşamı boyunca sağlık dahil her türlü güvence içinde korumasının ne kadar değerli olduğunu ve hizmet noktasında tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte hiçbir ayrım yapılmadan toplumsal yardımlaşmanın yaraları sarmasında etkili olduğunu gördük!

Unuttuğumuz arkadaşlığı, dostluğu, insanlığı ve sevgiyi yüreğimizde hissettik!

Bazılarımız için önemli olmayan birçok şeyin bir başkaları için ne kadar önemli olduğunu sanırım küçük küçük dokunuşlarla öğrendik!

Vicdanlarımızı sorguladık,

İnsanlığımızdan utandık,

Ne kadar çok kul hakkını çiğnediğimizi anladık,

Mutlu olmadık, huzur bulmadık, şükür etmedik,

Ne kadın tanıdık, ne çocuk sevdik,

Ne de hayvan hakları dedik,

Yanlışları alkışladık, doğruları göz ardı ettik,

Kısaca dünya’yı kendimize zindan ettiğimizi KORONA bize hatırlatmış oldu maalesef!

Yanlış anlaşılmasın lütfen unuttuğumuz güzellikleri ve bu illetten kurtulabilmemiz için gerçekleri gözler önüne sermektir amacım!

İktidarlar gelip geçicidir ve bu günlerde her ne kadar siyaset dili çok toparlayıcı değilse de vatandaş hizmet beklemektedir ve  bu zorlu süreci sağlıkla hayatta kalabilme mücadelesi vermektedir!

Eğer bu süreçten medet umanlar varsa vebal altında olduklarını akıllarından çıkarmamalıdır!

Korona krizi boyunca gücü tek elde tutan iktidarın muhalefete gösterdiği sert tutum ve belediyelerin kampanyalarına izin vermemesi aslında siyasetin olumsuz yönünü ortaya çıkarmış ve ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyetine neden olmuştur!

Ağır koşullar oluşturacak ve muhtemelen açıklamalara göre bir yıla yakın süreceği söylenen küresel sorun olan KORONA ile ancak birliktelikle aşabiliriz!

Çok canlar yandı ve dikkat etmesek bu zorlu süreç daha çok canlar yakmaya devam edecektir! Geleceğimiz için birey olarak üstümüze düşeni yapalım ve toplum olarak yetkililerin açıklamaları doğrultusunda kurallara uyalım çünkü bu sorun toplum olarak hepimizi ilgilendirmektedir!

Ayrıca, vatandaştan beklenen kurallardan devletin yönetimine talip olanlarında sorumlu oldukları lütfen unutulmamalıdır!

Tehdit unsuru olan bu gibi salgınlara karşı dünya’nın kendisini yeniden sorgulayarak daha bilinçli ve ortak çözümlerin üretilmesi gerektiği de ortaya çıkmıştır!

SON SÖZÜM: Siyaset kişisellikten çıkıp ülkenin sorunlarına, toplumun ihtiyaçlarına göre çözümler üretmelidir!

Evde kaldığımız günlerde her daim coşkusunu yaşayacağımız ulusal bayramlarımız;  23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, isimsiz kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA