SON DAKİKA

Yenimahalle Gazetesi – Yenimahallede Haberin Adı
Mehmet Gürer
Mehmet Gürer

Kentinizi Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Kentinizi Ne Kadar Tanıyorsunuz?
Bu haber 11 Nisan 2020 - 17:58 'de eklendi ve 404 okunma kez görüntülendi.

Sayın Komşularımız, Mahallemizin sakinleri, Sahipleri, bir Kenti Kent yapan, kentte yaşayan insanlarıdır, komşularıdır, her bilinçli vatandaş çevresine dikkat etmeli, yaşadığı İl, İlçe, Semt, Mahalle, Sokak veya site nerede yaşıyorsa yaşadığı yerin çiçek gibi olması konusunda kafa yormalı, sorunları, yapılması gerekenleri, uyarılarını yapmalıdır. Yerel Yönetimleri göremedikleri konularında uyarmalı, ikaz etmeli, denetlemeli, harekete geçirmelidir.

13 Yıldır Çayyolu’nda yaşıyorum, görüyorum, duyuyorum ve özellikle güzellikleri ve bir türlü düzelmeyen konulardaki çirkinlikleri ve hataları anında paylaşıyorum, gerekirse yetkilileri uyarıyorum, yerel yönetimlere yazıyorum, mesaj atıyorum, telefonla uyarılarımı yapıyorum, sosyal medyada yazıyorum olmadı düzelmiyorsa gazetede yazıyorum. Çok mu zor hepimizin elinde akıllı cep telefonları var. Tek bir Kare Fotoğrafla görevlilerle iletişime geçmek mail atmak, mesaj atmak uyarmak hepimizin görevidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya ve Yeni Mahalle Belediyesine nasıl ulaşabileceğinizi aşağıda yazdım en hızlı ulaşım Telefon, Whatsapp unutmayın sadece 5 dakikanız ile sorunların büyümeden çözümü için herkes elini taşın altına koymalıdır.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ;

MAVİ MASA ;  ALO 153Whatsapp 0.312.153 00 00153@ankara.bel.tr

Mavi Masa çağdaş belediyecilik anlayışımızın gereği olarak Ankaralı vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek ve aramızdaki iletişimi kuvvetlendirmek için 2003 yılında kurulmuş olup çalışmalarımız hakkındaki görüş, düşünce, şikâyet ve tavsiyeler doğrultusunda 2009 yılında yeni bir sisteme geçmiş ve bağlantı noktalarını artırmıştır.

Vatandaşlarımızın 7 gün/24 saat ulaşarak sorun, görüş ve taleplerini iletebildiği Hizmet Birimi’dir. Ankara halkına her konuda yol göstermeyi amaç edinen Mavi Masa, kendisine ulaşan tüm sorun, görüş ve talepleri çözülmesi için ilgili birimlere ileten ve takibini yapan koordinasyon merkezidir. Ankaralılara zaman ve mekândan bağımsız olarak telefon, SMS, internet, e-posta, posta, faks ve yüz yüze görüşme yolu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşma ve bilgi alma olanağı sunmaktadır.

ÇANKAYA BELEDİYESİ ;

ÇANKAYA ÇÖZÜM MERKEZİ:  Tel: 444 06 01halkils@cankaya.bel.tr

YENİMAHALLE BELEDİYESİ: Telefon Belediyeciliği  Tel:444 93 64Tel:0.312. 526 26 26

Kısacası ;

Saygıdeğer komşular, lütfen artık kafanızı telefon ve tabletlerinizden kaldırın etrafınıza bakın, görerek yaşayın, yaşadığınız yer hepimizin,yaşadığımız kentin sakini değil sahibi olmalıyız, vatandaşlık görevlerimizi hatırlayalım,çevrenize bakın sorunları birlikte yaşıyorsak çözüm önerilerimizi de yetkililere ulaştıralım.

Daha iyi bir çevre, daha iyi bir sokak, mahalle, kentte yaşamak hepimizin hakkı , işte bize yaşadığımız kentin daha güzel olması, mutlu ve daha yaşanılası olması için verdiğimiz vergilerle bu kenti yönetmesi için değerli oylarımızla seçtiğimiz Belediye Başkanlarını görevlerini daha iyi yapabilmeleri konusunda denetleme görevimizi yapmalıyız.

  1. Trafikte sıkıntı var mı?
  2. Hatalı Otopark durumu,
  3. Metrolar, Servis ve Ring hareketleri,
  4. Yollarda bozuk ve hata var mı?
  5. Çöpler, Çöp Konteynırlarının durumu,
  6. Görsel Kirlilik,
  7. Haksız Yapılaşma,
  8. Park ve Bahçeler,
  9. Spor Alanlarının durumu,
  10. Sosyal etkinliklerin yetersizliği,

Çok mu zor ? Birlikte yaşadığımız kenti daha güzel bir şekilde bizden sonraki nesillere bırakmak, yaşadığımız kentin güzellikleriyle gurur duymak, sahip çıkmak, birlikte yaşadığımız, birlikte güldüğümüz, birlikte ağladığımız, sevincimizi de hüznümüzü de paylaştığımız kentlilik bilincinin oluştuğu bir düzen istiyorum.

Bu Konuda haliyle kentin yaşayanlarını harekete geçirecek ivme“YEREL YÖNETİMLERDEN” gelmelidir, denetim görevini yapan halkın sorunlarını anında tespit etmek, sorunları hızla çözüme kavuşturmak, görevini en iyi şekilde yapmak için çalışmalıdır. İletişim kanallarını açık tutmak vatandaşına iyi hizmet için ÇABAlamalıdır.

Hepimiz yaşadığımız bölgenin sorunlarına eğilmeli, bu sorunların çözümü için kamuoyu oluşturmalıyız, yani bir nevi taşın altına elimizi koymalıyız. Unutmayınız bu çevreyi bizler emanet aldık ve bizden sonraki nesillere daha yaşanılası bir ÇAYYOLU bırakmak boynumuzun borcudur.

Bu Kent Sadece bizim, Eşimizin, Çocuklarımızın değil, kentin Yeşilini, ağacını, kentte yaşayan diğer canlılarını , evcil hayvanlarını, yabani hayatını, börtüsünü, böceğini birlikte paylaşabilecek bir ortam için savaşmalıyız.

Özellikle Çocukların evlerden dışarı çıkıp Meydanlarda, Parklarda, yeşil alanlarda, spor alanlarında koşup oynamalarıve aynı Gökyüzü altında hareket etmeleri için gereken tesislerin yapılmasında yetkilileri uyarmalıyız.

Martin Luther King‘in dediği gibi ;

“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup, burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.”

İşte benim Şiarım budur.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA